Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dopis spolkům a neziskovým organizacím

26. 05. 2016 20:43:29
Chci co nejsilněji zdůraznit, že naším cílem není poškodit neziskový sektor. Ať už budou naši oponenti tvrdit cokoli – a oni budou – cílem Svobody a síly je pravý opak; neziskový sektor očistit od těch, kdo na něm parazitují.

V Brně 25. května 2016

Vážené dámy, vážení pánové,

dovolte, abych vás jako předseda politické skupiny Svoboda a síla informoval o našich záměrech, jež budou oznámeny v brzké době i veřejnosti.

Svoboda a síla je politickým projektem, o němž v příštích měsících jistě uslyšíte; razantně vstoupíme do kampaně okolo senátních a krajských voleb v Jihomoravském kraji v říjnu tohoto roku. Naše cíle budu účelově dezinterpretovány a překrucovány, proto bych vám je rád vysvětlil dříve, než k tomu dojde.

Svoboda a síla je pravicovým uskupením. Naším ideálem je silný a svobodný jedinec. Jsme pravicí bez přívlastků, vracející se svým étosem ke kořenům pravice v České republice. Jsme obhájci demokracie a politických svobod, věříme v sílu svobodného podnikání a odmítáme každé omezení svobod ekonomických. Jsme vším, čím pravice být má.

Demokratický politický systém v České republice je v ohrožení. Je soustavně a dlouhodobě deformován, doslova tunelován, politickými zájmovými skupinami, financovanými z veřejných peněz. Spolky a tzv. neziskové organizace, jež jsou ve skutečnosti lobbistickými skupinami, ždímají veřejné rozpočty pod falešnými záminkami. Pod maskovací sítí lží o veřejné prospěšnosti, pod údajnými sociálními, ekologickými a dalšími projekty, je ve skutečnosti skryto ovlivňování veřejného mínění, propaganda, nátlakové skupiny atakující samosprávy, vytváření politické poptávky, jež je pak naplňována personálně propojenými stranami.

Budu konkrétní – v Jihomoravském kraji je nositelem těchto praktik tunelujících samotnou demokracii hnutí Žít Brno a Strana Zelených. Veřejné peníze jim umožňují získat moc nezávislou na voličích, moc neziskovek a aktivistických sdružení, které daňový poplatník financuje vlastně sám proti sobě. Zejména proti nim a proti s nimi personálně spojeným neziskovým organizacím bude zaměřena naše podzimní kampaň.

Chci co nejsilněji zdůraznit, že naším cílem není poškodit neziskový sektor. Ať už budou naši oponenti tvrdit cokoli – a oni budou – cílem Svobody a síly je pravý opak; neziskový sektor očistit od těch, kdo na něm parazitují.

Spolková činnost je esenciální součástí demokracie. Vytváří vztah lidí k zemi, kde žijí, vytváří vztah lidí k sobě navzájem. Lidé ve spolcích dávají svůj čas a energii společnosti. Víme to velice dobře, vždyť mnoho z lidí Svobody a síly je členem takových spolků.

Naším cílem je jediné – odebrat všechny veřejné peníze politickým spolkům. Nevolená politická činnost nesmí být financována z veřejných peněz. Může být samozřejmě dál provozována bez jakéhokoli omezení; vždyť svoboda občanů organizovat se a prosazovat tak své politické požadavky patří mezi základy demokratického politického systému.

Ujišťuji vás, že nikdo z nás nechce odebírat peníze dobrovolným hasičům, skautům, mysliveckým sdružením a žádné podobné organizaci. Naopak. Peníze, které jsou nyní z veřejných zdrojů vypláceny politickým spolkům v kraji, chceme podržet v grantovém systému. Legitimní spolková činnost si tak dokonce polepší.

A polepší si dvojnásob, když nebude nadále před občany diskreditována. Lidé již dlouho a s velkou citlivostí vnímají, kým a jak je poškozována demokracie a svoboda v České republice, a dobře vědí, jaké mechanismy a nástroje k tomu slouží. Bohužel výsledkem je paušální hněv proti všem „neziskovkám“, který, jestli nebude včas správně artikulován, dopadne nakonec na spolkové aktivity bez rozlišení.

Budu velmi rád, když se na mne obrátíte, budete-li chtít o projektu Svoboda a síla vědět cokoli dalšího. Zároveň přivítáme každého, kdo by se na něm chtěl podílet. Považujeme co nejužší a nejpřímější spolupráci s lidmi ve spolcích nejen za důležitou z hlediska našich cílů; bude pro nás i příjemným lidským setkáním. Již jsem psal – i my jsme lidé ze spolků a sdružení. Víme, co to obnáší; jsme jedni z vás.

S respektem,

Bc. Viktor Lošťák, předseda

připojuje se
Michal Eger, místopředseda

Svoboda a síla
www.s-a-s.cz, info@s-a-s.cz, 604 761 154
fb.com/svobodasila
2500958206/2010 (Fio banka)
IČO 04805585

Autor: Viktor Lošťák | čtvrtek 26.5.2016 20:43 | karma článku: 28.25 | přečteno: 1114x


Další články blogera

Viktor Lošťák

Lanovka na Kamechy - lano pro Hollana

Když jsem dnes v tisku četl zprávu, že místo plánovaného prodloužení tramvaje do bystrckého sídelního celku Kamechy se uvažuje o stavbě lanovky, nevěřil jsem vlastním očím. Není přece Apríla! Bohužel nejde o žert.

16.1.2017 v 17:50 | Karma článku: 20.04 | Přečteno: 806 | Diskuse

Viktor Lošťák

FSS: Prodejme továrnu na neomarxisty

Prodejme Masarykovu univerzitu v Brně. Když jsem o tom šéfovi ODS psal jakousi veřejnou zprávu (vyhýbám se slovu výzva), nečekal jsem odpověď, a co jsem čekal, to jsem taky dostal. Nevadí, nejde o Petra Fialu, jde o privatizaci.

13.11.2016 v 19:00 | Karma článku: 25.92 | Přečteno: 1181 | Diskuse

Viktor Lošťák

Bollywood nad nirvánu

Všechny ty syté, umyté a k zbláznění převzdělané západní humanisty, kteří hledí na dalajlámu a vidí svatozáři v nebeských barvách duhy, by asi nesmírně překvapilo...

20.10.2016 v 9:26 | Karma článku: 18.18 | Přečteno: 401 | Diskuse

Viktor Lošťák

Dalajláma: Cirkus přijel!

Už je tu zas a už zas lezou z děr. Od těch, jejichž jediným proviněním je naivita, přes hlupáky až po chladnokrevné kariéristy. Tibetské vlajky se třepetají, davy se srocují a Anča s troubou volá: "Dalajláma přijel! Cirkus bude!"

19.10.2016 v 13:09 | Karma článku: 40.97 | Přečteno: 3565 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Martin Braun

Co ve skutečnosti v Kojetíně řekl president Zeman

a pan bloger Kováč překroutil. Přečetl jsem si dnešní blog Miroslava Kováče a protože mi připadal zmatený a místy dosti nelogický, pojal jsem k tomuto dílu jistou nedůvěru a pokusil se najít přímo slova Miloše Zemana.

26.9.2018 v 0:36 | Karma článku: 27.31 | Přečteno: 858 | Diskuse

Jan Dvořák

Macronovo napoleonské chování k V4

Pohnání Polska před unijní soud, vážné varování Maďarsku, a jen týden staré výhružky mířící k neposlušné „Vé čtyřce“, personifikuje samozvaný Prokurátor pro východní Evropu Emm. Macron.

25.9.2018 v 20:46 | Karma článku: 24.14 | Přečteno: 601 | Diskuse

Karel Trčálek

Mnichov 1938 je předobrazem Lisabonské smlouvy

Tenkrát to Němcům, chválabohu, díky CCCP a s. Stalinovi, nevyšlo. Kdo nás vysvobodí z EUprotektorátu a čtvrté říše tentokrát? Tipuji to na Putina. Nebo tu bude až ten, který přijde po něm?

25.9.2018 v 18:34 | Karma článku: 11.86 | Přečteno: 302 | Diskuse

Miroslav Kováč

Zeman chce znovuotevřít koncentrační tábory pro Romy

Prezident Miloš Zeman přijel 24. září 2018 s manželkou Ivanou na třídenní návštěvu Olomouckého kraje. Během ní se v Kojetíně setkal s občany, kde se tvrdě pustil do Romů.

25.9.2018 v 18:24 | Karma článku: 18.68 | Přečteno: 1698 | Diskuse

Jan Ziegler

Masivní podvody při volbách v Rusku jsou normální

V ruském Přímořském kraji se stala neobvyklá událost, tamní volby gubernátora byly zrušeny. Volební machinace ve prospěch Putinovy strany jednotné Rusko už byly i na zdejší poměry za hranou.

25.9.2018 v 18:15 | Karma článku: 17.36 | Přečteno: 325 | Diskuse
Počet článků 81 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2666

*1969, člen zastupitelstva městské části Brno-Bystrc. Jsem aktivní komunální politik, zvolený za místní občanský subjekt. Zakladatel a předseda politického uskupení Svoboda a síla, prosazujícího ideál silného a svobodného jedince.

Najdete na iDNES.cz